OTİSTİK ZEKA

 

Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Bilgiler!

Otistik bir çocuğunuz mu var? Yakınınızda otistik olan biri var mı? Otistik bir kişinin özel ihtiyaçlarının ne olduğunu anlayabiliyor musunuz? Çevresiyle iletişim kuramayan ve sosyal etkileşimde bulunamayan bir otistik çocuğun çoğu kez kapana kısıldığını anlamak oldukça zordur. Henüz çözüm için sihirli bir hap yoksa da, otizm tedavi edilebilmekte ve birçok otistik insan zengin ve doyurucu bir hayat yaşayabilmektedir.

Çoğu insan için otizm bir sır gibidir. Son 20 yılda otizm vakaları % 172 artış göstermiştir. İstatistiklere göre bu yıl yeni doğan her 10000 bebekten 90'ına otistik teşhisi koyulacaktır. Bu rahatsızlık neden kaynaklanıyor ve her yıl otizm teşhisi koyulan çocukların sayısı neden giderek artıyor? Ebeveynler ve doktorların son yirmi yıldır bu sorular üzerinde düşünüyor olmalarına rağmen, çok az şey açıklığa kavuşmuş durumda. Peki otistik bir çocuk evde nasıl eğitilir? Peki okul çağına gelince ne olacak?

Bunlar gibi daha bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz bu eserde ayrıca;

1) Otizmle ilgili doğru gerçekleri öğreneceksiniz.

Otistik bir çocuğun dünyasının nasıl olduğunu ve onun beyninin bizimkine göre nasıl farklı çalıştığını keşfedeceksiniz. Böylece ihtiyacı olduğunda onun gibi düşünebilecek ve ona doğru şekilde yardım edebileceksiniz.

2) Otizm belirtilerinin azaltılmasını sağlayan uygun tedavi ve eğitim seçeneklerinin neler olduğunu öğreneceksiniz.

İnsanların otizmle mücadeleleri sırasında hangi tıbbi ve alternatif tedavi yöntemlerini uyguladıklarını veya denediklerini öğreneceksiniz. Otizmin semptomları konusunda aydınlanırken, diğerlerinden farklı özellikleri olan otistik bir çocuğu özel bir birey olarak nasıl farklı bir eğitim ve tedaviye tabii tutmanız gerektiğini keşfedeceksiniz.

"Otistik Zeka" adlı rehber kitapta öğreneceğiniz başlıklardan bazıları....

 • Otizmin gerçek tarifi ve karekteristikleri,

 • Otizm semptomları ve semptomların ağırlık dereceleri,

 • Otizme sebep olan nedenlerin keşfedilmesi doğrultusunda ümit veren son araştırmalar,

 • Otistik çocuklar için önerilen farklı eğitim önerileri,

 • Otistik insanların sosyal ilişki ve iletişim problemleriyle ilgili derinlemesine bir inceleme,

 • Otizm hakkındaki yanlış düşünceler ve doğru olduğu sanılan yanlışlar,

 • Otistik çocukların tedavisi ve eğitimi için destek alınabilecek kurumlar ve kaynaklar,

 • Otizmin tedavi ve teşhis metotları,

 • Otizm ve asperger sendromu arasındaki farklılıklar,

 • Sabitlenme ve göz teması gibi semptomlarla ilgilenme yöntemleri,

 • Okul çağındaki problemlerin çözümü ve çok daha fazlası!

Otizmi Anlamak İçin Eksiksiz Bir Rehber

Sonunda anne veya babaların, öğretmenlerin veya otistik çocukların sorup da öğrenmek istedikleri her türlü soruya cevap bulabilecekleri eksiksiz bir rehber kitap hazırlandı. Böylece kişi hem sorularına toplu olarak cevap bulabilecek, hem otizm ile ilgili gerçek bilgilere ulaşabilecek, hem de otistik bir çocuğu yetiştirme ve eğitme esnasında stresle nasıl başedeceğini öğrenecektir. Özet olarak bu rehber kitapta hem otizmin ne olduğunu, hem de otizmle ilgili problemleri nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz.
 

 

 
   
 

e-mail : info@ekitapmerkezi.com

copyright© 2007 eKitapMerkezi. Tüm Hakkı Saklıdır